W muzeum z Mieszkiem

Konkurs historyczny

Uczniowie z klasy VI (Zuzanna stasiak, Anna Wojtas, Marcel Kędzia) wzięli  udział  w  lekcji  muzealnej  oraz konkursie historycznym "W muzeum z  Mieszkiem",  który  odbył  się dnia 27.09.2016r. w Muzeum Okręgowym Ziemi  Kaliskiej. Konkurs  był  przeznaczony  dla  uczniów  szkół podstawowych  z  powiatów: kaliskiego, pleszewskiego, krotoszyńskiego, kępińskiego,  ostrowskiego,  jarocińskiego,  ostrzeszowskiego i Miasta Kalisza.  Zakres  materiału  dotyczył  życia  w  średniowieczu: budowy miast, rzemiosła, handlu, ekonomii oraz społeczeństwa średniowiecznego. Celem konkursu było popularyzowanie i pogłębianie wiedzy o bliskiej okolicy, regionie kaliskim i całej Wielkopolsce, wzbudzanie zainteresowań  historią,  kształcenie  pracy  w  grupie  oraz  zdrowej rywalizacji.  Nasi  uczniowie  odnieśli  sukces i zajęli III miejsce w konkursie.  Gratulujemy !