GMINNE MISTRZOSTWA NA ROLCE KOLARSKIEJ ŻELAZKÓW 2024

10 kwietnia odbyły się w naszej szkole Gminne Mistrzostwa na rolce kolarskiej. W zawodach wzięli udział uczniowie z okolicznych szkół: Biernacki, Goliszew, Skarszew, Ruszów, Kolanin i oczywiście Żelazków. Rywalizowali ze sobą uczniowie z klas IV i V, próbując pokonać na rowerze jak najdłuższy odcinek w czasie 3 minut. Imprezie towarzyszyły emocje zdrowej rywalizacji.

Naszą szkołę reprezentowali: z klasy 4: Nadia Goszczyńska, Tatiana Maziarczyk, Julia Ścieszek, Marieta Krupińska, Oliwia Balcerzak, Miłosz Strycharczyk, Adam Mamos oraz z klasy 5: Dorota Zabadeusz, Zuzia Majchrzak, Nadia Ignaszak, Oksana Olkiewicz, Gabrysia Wojtczak, Julia Drużbiak, Martyna Andrzejak, Igor Kobyłka i Oskar Rzempowski. Zwycięzcy zmierzą się w Finale Powiatowo- Gminnych Mistrzostwach Kolarskich o Puchar Starosty Kaliskiego. Finał będzie jazdą indywidualną na dystansie ok. 1500 metrów. Gminne Mistrzostwa w Żelazkowie zwyciężył nasz uczeń Igor Kobyłka w kategorii chłopców klasy 5. Na 2 miejscu znalazła się Nadia Goszczyńska z klasy 4 oraz Dorota Zabadeusz zajęła miejsce 3 w kategorii dziewcząt z klasy 5. Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w finałach. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrektor szkoły w Żelazkowie oraz dyplomy. Wszystkim gratulujemy!